Wędzenie

W dzisiejszych czasach jakość rozmaitych ryb i mięs wędzonych ogólnie dostępnych w sklepach jest niestety nader nagminnie pokaźnie zaniżona. Podyktowane jest to faktem, iż różnorodne zakłady masarskie, użytkują konserwantów, wypełniaczy i innej chemii. Kupione poprzez nas wędliny nie przypominają w smaku, zapachu a nawet gęstości tego co powinny przypominać. Zdarza się, że nawet kosztowne wędliny nafaszerowane są chemią. Istnieje niedużo zakładów mięsnych, które używają w stu procentach standardowych sposobów wędzenia.
Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Z jednej strony przemawia za tym fakt ekonomiczny. Substancje te sprawiają, że niektóre procesy są przyśpieszone co redukuje koszty. Poza tym przynosi to okazję przedłużenia wytrzymałości kiełbas wędzonych, zwiększenia ich masy. Następnym faktem jest to, że stereotypowe sposoby są ciężkie i czasochłonne. Automatyzacja i chemia umożliwiają uzyskać każdego dnia jednostajne parametry smaku, zapachu, koloru. A nawet prawo europejskie w niektórych przypadkach nakazuje aplikowania tych substancji. A wędzenie tradycyjne i nie tylko może w nie których wypadkach być sprzecznym z normami UE. Cóż zatem sprawić aby radować się własnymi wyrobami mięsnymi. Warto dowiedzieć się jak zbudować wędzarnię i wziąć się za jej konstrukcję.
Wędzarnia w strukturze nie jest zawikłana. Potem wyszperamy sobie w google np.
kurczak wędzony przepis i zabieramy się za wędzenie.
Nie mając wędzarni można stworzyć perfekcyjny przysmak na kuli ziemskiej jakim jest kiełbasa w słoju.

Tak więc pożądane byłoby samemu zabrać się za robotę i darować sobie świństwa serwowane przez różnorodne masarnie, w których niestety jakość jest wytępiona przez pazerność, reguły unijne i inne nieoczywiście dla większości osób elementy. Moje własne wędzonki zniewoliły nie tylko moje serduszko ale zarówno rodziny i znajomych. Fasolówka na własnoręcznie wędzonym żeberku jest po prostu porywająca. namiętnie kazdemu polecam osobiste wędzonki.

Comments are closed.